Kardiologė: pakilęs kraujospūdis – liga visam gyvenimui

Hipertenzija ugniagesiuose, GYVENIMO BŪDAS - Sveikas Žmogus

Redakcijos archyvo nuotr.

Ar jie duoda 2 laipsnių hipertenzijos grupę hipertenzija 3 šaukštai. rizika 4

Pasak Lietuvos širdies asociacijos prezidentės doc. Sigitos Glaveckaitės, tai, kad nemaža dalis žmonių žino, kokie turėtų būti tiksliniai hipertenzija ugniagesiuose rodikliai — yra gera pradžia. Rodiklių žinojimas nepadės išvengti hipertenzijos.

raudonas vynas ir vynuogių sultys širdies sveikatai kaip kontroliuoti kraujospūdį esant hipertenzijai

Glaveckaitė Pasiteiravus tiriamųjų, ar jie žino savo hipertenzija ugniagesiuose, paaiškėjo, kad penktadalis apklaustųjų savo kraujo spaudimo nežino. Pusės tyrimo dalyvių kraujospūdis buvo geras, o beveik 30 proc.

  • NAUJIENOS - Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
  • Hipertenzija nudegina veidą
  • Naujienų archyvas
  • Visgi nepatartina imtis labai rimtų reikalų, nes būsite gana lengvabūdiški.
  • Ar galima ilgai gyventi su hipertenzija
  • Inkstų hipertenzijos vaistai

Apklausos duomenimis, kasdien savo kraujo spaudimą matuojasi 7 proc. Vis dėlto daugiau nei pusė žmonių matuojasi per menkai: 27 proc.

Atsargiai – jonizuojamoji spinduliuotė!

Pasak specialistų, dažnai to nepakanka, kad laiku būtų nustatyta hipertenzijos diagnozė ir asmuo perspėtas apie gresiančias širdies bei kraujagyslių komplikacijas. Glaveckaitės teigimu, hipertenzijos simptomai ilgą laiką būna nejuntami, todėl ligos pasekmės gali būti labai rimtos.

žiovulys su hipertenzija taikymas hipertenzijai

Padidėjęs kraujo spaudimas — pagrindinė insulto, infarkto, širdies nepakankamumo, širdies ritmo sutrikimų bei kitų ligų, galinčių baigtis neįgalumu ir net mirtimi, priežastis. Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė komplikacijų tikimybė, todėl reguliarus kraujospūdžio matavimas gali padėti užbėgti šiems įvykiams už akių. Nors penktadalis respondentų teigia, kad savo kraujo spaudimo nematuoja ir negydo, vis dėlto dauguma imasi papildomų prevencinių priemonių.

Siekdami puoselėti savo kraujo spaudimą, žmonės vengia žalingų įpročių: daugiau nei pusė nerūko, alkoholio atsisako mažiau asmenų 36 proc. Beveik trečdalis tiriamųjų nurodė vengią streso ir belaikantys darbo-poilsio režimo. Kiek daugiau nei ketvirtadalis 27 proc.

Ar prekybos centrai dėl pandemijos turėtų riboti darbo laiką?

Mitybą griežčiau prižiūri tik kas aštuntas asmuo 12 proc. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, aukštas kraujo spaudimas yra pagrindinis rizikos veiksnys pasaulyje — net kas aštunta mirtis yra sukelta hipertenzijos.

gyvenimo hipertenzijos gydymo pastaba su hipertenzijos dieta

Norint išvengti hipertenzijos, būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, ir reikalui esant, imti jį kontroliuoti. Gegužės tą dieną visame pasaulyje minima hipertenzijos — aukšto kraujospūdžio — diena. Naujausios žinios.