Verta paskaityti

Pagirių hipertenzija. Mūsų draugai

Spausdinti Arterinė hipertenzija lemia pusę mirčių nuo insulto ir širdies ligų Shutterstock nuotr.

Būkite atsargūs — skrandžio ligas sukelia ne tik persivalgymas   19 Protinė ir fizinė veiklos Kauno klinikų Nefrologijos klinikos gydytoja, klinikinė toksikologė Rūta Lekšienė sako, kad visų situacijų numatyti ir ypač suteikti rekomendacijas gydymui iš anksto neįmanoma. Lygiai tas pats taikoma ir vartojusiems ar besiruošiantiems vartoti alkoholį.

pagirių hipertenzija

Sportas taip pat gali būti priskirtas prie tokių veiklų. Nefrologijos klinikos gydytoja, klinikinė toksikologė R. Lekšienė sako, jog net ir mėgėjiškai sportuoti neseniai išgėrus alkoholio ar rytojaus dieną po išgertuvių yra rizikinga dėl širdies ir kraujagyslių sistemai tenkančio didesnio krūvio neįprastomis organizmui sąlygomis.

Sportavimo metu žymiai padidėja rizika ištikti infarktui, insultui bei vystytis kitoms ūminėms būklėms. Specialistas atsakė — atvirkščiai.

pagirių hipertenzija

Alkoholio žala yra negrįžtama: padidėja rizika susirgti cukriniu diabetu, kepenų, gerklės, krūties, prostatos vėžio formomis, hipertenzija. Su kiekviena taure pažeidžiamos tiek nervų, tiek lytinės ląstelės, — sakė A. Po vakarėlio negalima jo varginti dar ir treniruotėmis, reikia duoti poilsio ir gero maisto.

Lekšienė sako, kad apie alkoholio vartojimą ir riebų maistą reikia žinoti kelis svarbius dalykus. Tokių gausių ir riebių vaišių metu galima tikėtis labai grėsmingų ir neretai mirtinų ligų, kaip ūminis pankreatitas kasos uždegimasūminis toksinis kepenų uždegimas.

pagirių hipertenzija

Klinikinės toksikologės R. Lekšienės paklausėme, ką patartų žmonėms, kad po linksmybių neprireiktų medicininės pagalbos. O jeigu jau situacija yra tokia rimta, kad reikia gydytojo, tuomet nedelsiant privalu vykti į gydymo įstaigą, kur bus suteikta profesionali pagalba.

pagirių hipertenzija

Respublikininės Vilniaus universitetinės ligoninės RVUL Pagirių hipertenzija toksikologijos gydytojas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas Vytautas Karvelis pasakojo, kad gausus alkoholio vartojimas gali atimti sąmonę, hemlockas vartojant hipertenziją reikalingas skrandžio plovimas, atliekamas gydymo įstaigoje.

Tai taip pat taikoma apsinuodijus narkotinėmis ar kitomis cheminėmis medžiagomis.

pagirių hipertenzija

Jei savijauta dėl alkoholio labai bloga, tačiau žmogus nėra praradęs sąmonės, skrandžio plovimą galima atlikti ir namuose, tiesiog išsivemiant. Jei jaučiatės blogai, gydytoja, sveikos gyvensenos ir mitybos specialistė Asta Keturkienė pataria nebijoti ir patiems išsivalyti skrandį. Į vieną litrą įdėkite arbatinį šaukštelį rožinės Himalajų druskos ir gerkite, kol galite, iki supykinimo.

pagirių hipertenzija

Nereikia po vieno puodelio žiaukčioti. Pašalinkite skrandžio turinį ir vėl gerkite vandenį.

10 hipertenzijos priežasčių

Kartokite šį procesą, kol burnoje pajusite kartų skonį pagirių hipertenzija skrandyje nebeliks gleivių. Tuomet išgerkite paprasto vandens. Atsakymų ieškokite Delfi Plius.