PALIESIAUS KLINIKA VILNIUJE

Namų hipertenzija

namų hipertenzija 130 80 yra hipertenzija

Aukštas kraujospūdis vadinamas tyliuoju žudiku, nes galime nė nejusti, kad sergame arterine hipertenzija. Jis vadinamas tyliuoju žudiku, kuris nužudo daugiau žmonių nei COVID virusas, o su juo gyvena trečdalis žmonių.

Kovojate prieš hipertenziją? Privalote įsidėmėti 3 taisykles, jei norite išspręsti problemą

Pusė iš jų net nežino, kad jį turi — tai aukštas kraujospūdis. Kaip jį suvaldyti ir kaip jį sekti namuose, kai dėl siaučiančios pandemijos patekti pas gydytoją tampa gana sudėtinga? Bendras suaugusiųjų hipertenzijos paplitimas siekia 30—45 proc. Vyresnių nei 60 metų amžiaus pacientų grupėje nuo hipertenzijos kenčia apie 60 proc. Apie tai reikia informuoti savo gydytoją. Daug žmonių kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, tačiau hipertenzija kaip gydyti video nejaučia — tai yra didžiausia problema.

Arterinė hipertenzija

Todėl šita liga ir vadinama tyliuoju žudiku — mes jo nejaučiame. Geriausia kraujo spaudimą matuotis namuose, kuriuose yra ramu, mus supa mums įprasta aplinka.

namų hipertenzija 2-ojo laipsnio hipertenzijos gydymas

Jeigu kraujo spaudimas normalus, kraujagyslių sieneles kraujas veikia švelniai, teka jas masažuodamas. Kas atsitinka, jeigu kraujo spaudimas būna didelis?

Hipertenzija

Įsivaizduokite gaisrinės hidrantą: didžiulis slėgis spaudžia namų hipertenzija sieneles, kraujas teka žalodamas kraujagysles. Jos pažeidžiamos, atsiranda mikroįtrūkimai. Prie pažeidimų lengviau limpa nereikalingos dalelės, tokios kaip cholesterolis, formuojasi aterosklerotinė plokštelė, kuri ilgainiui didėja, auga, gali užkimšti kraujagyslės spindį, dėl to gali įvykti infarktas.

Septintoji tema: Prieširdių virpėjimas

Dar blogiau, jeigu kraujagyslė dėl per didelio kraujospūdžio įplyšta. Kas įvyksta ilgai negydant aukšto kraujospūdžio? Kraujospūdį reikėtų matuoti kelis kartus, geriausia — 1—2 minučių intervalais, tada kraujospūdis bus tikslus.

namų hipertenzija mankšta hipertenzijai gydyti be vaizdo įrašo

Jeigu pamatavus du kartus kraujospūdis nesiskiria daugiau nei 10 mm Hg, trečią kartą matuoti nereikia. Matuoti reikia abiejose rankose, nes jis gali skirtis.

Hipertenzijos simptomai

Tad kartas nuo karto pasimatuoti namuose kraujospūdį būtina, be to, būtina tai daryti taisyklingai. Europos kardiologų draugija rekomenduoja, kaip taisyklingai matuoti kraujospūdį.

  1. Hipertenzijos gydymo metodas 1 laipsnis
  2. Hipertenzija – telelotobutas.lt
  3. Hipertenzija | Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Tuomet galime matuoti kraujospūdį. Labai svarbu pasirinkti tinkamą manžetę.

namų hipertenzija kaip pats atsikratyti hipertenzijos

Jeigu kraujospūdžio rankose skirtumas namų hipertenzija nei 15 mm Hg, apie tai informuokite savo gydytoją, nes tai gali reikšti skirtingas patologijas. Matuoti kraujospūdį geriausia žaste visą savaitę ryte ir vakare, ypač jeigu planuojate vizitą pas gydytoją.

namų hipertenzija hipertenzija ir endokarditas

Kaip taisyklingai pasimatuoti kraujo spaudimą namuose? Parengė Indrė Motuzienė.