Mūsų draugai

Hipertenzijos recidyvas

Skaitykite forume: Dalintis: Apibrėžimas. Plaučių arterijos arba jos šakų okliuzija trombu, sutrikdanti dalies plaučių parenchimos kraujotaką, yra vadinama trombine plaučių hipertenzijos recidyvas embolija. Įvairių autorių duomenimis, plaučių arterijos trombinė embolija PATE diagnozuojama 20— žmonių iš Tikslus PATE paplitimas nežinomas, nes daugeliu atveju liga yra asimptominė.

Patologiniai morfologiniai pokyčiai. Patologiniai morfologiniai pokyčiai priklauso nuo to, kada įvyko embolija. Pirmąsias tris paras plaučių arterijose ar jų šakose aptinkama laisvai esančio t. Vėliau endotelio ląstelės padengia fibriną ir pradeda į jį augti. Nuo antros savaitės trombe susikaupia fibroblastų, jame pradeda formuotis kapiliarai.

Trečią arba ketvirtą savaitę dažniausiai įvyksta trombo rekanalizacija. Retai trombas organizuojasi ir kraujagyslės spindis lieka užsikimšęs. Kai trombinis embolas patenka į smulkią arteriją, gali susidaryti ribotos plaučių srities hemoragija arba infarktas jei tos srities plaučių kraujotaka, įskaitant kolateralinę, yra nepakankama. Įvykus plaučių arterijos trombozei, į jos maitinamą infarkto zoną per anastomozes pradeda plūsti kraujo iš bronchų arterijų sistemos.

Plyšta plaučių arterijos hipertenzijos recidyvas kapiliarai, kraujo išsilieja į alveoles. Plaučių hemoragija paprastai nepažeidžia hipertenzijos recidyvas struktūros ir rezorbuojasi nesukeldama liekamųjų reiškinių.

Naujosios arterinės hipertenzijos gydymo strategijos

Plaučiuose yra gerai išsiplėtojusi kolateralinė kraujotaka, todėl plaučių infarktas ištinka tik apie 10 proc. Rečiau plaučių infarktas gali sukelti išeminę plaučių parenchimos alveolių, bronchiolių ir kraujagyslių nekrozę. Infarktas dažniausiai yra kūgio formos, jo pagrindas nukreiptas į pleurą, o viršūnė — į plaučio šaknį.

Padidėjęs PSA. Ar tai recidyvas?

Infarkto vietoje pleurą dengia hipertenzijos recidyvas. Vėliau jo vietoje susidaro fibrozė. Retai infarktas supūliuoja. Dažniausiai infarktas esti apatinėse plaučių dalyse. Apie 50 proc. Klinikine prasme plaučių infarktas — tai hemoraginis plaučių parenchimos sustandėjimas, nulemtas plaučių arterijos trombinės embolijos. Etiologija ir patogenezė.

hipertenzijos recidyvas

Kraujo krešuliai plaučių arterijose ar jų šakose dažniausiai yra embolinės kilmės. In situ trombozė būna labai retai, kai hipertenzijos recidyvas plautinė hipertenzija, plaučių arterijų aterosklerozė, širdies nepakankamumas, įvairios kilmės difuzinis kraujavimas į alveoles ir kt.

Praktiškai PATE yra kitų ligų ar patologinių būklių komplikacija. Rizika susirgti PATE didėja žmogui senstant.

Po operacijų didžiausia trombinių embolijų rizika būna pirmąsias dvi savaites. Paskui ji mažėja, nors vis dar būna padidėjusi 2—3 mėnesius. Dažniausiai susidaro giliųjų kojų ir dubens venų trombų. Tik apie 10 proc.

Kai yra giliųjų kojų venų trombozė, apie 20 proc.

  • Hipertenzijos laipsnis nei gydyti
  • LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO IR

Trombams esant proksimalinėse kojų venose, PATE ištinka 40—50 proc. PATE tokiais atvejais dažniausiai įvyksta per 3—7 dienas nuo trombų susidarymo jose. Apie 10 proc. Dar rečiau trombinių embolų būna iš širdies ertmių, kai yra širdies dekompensacija, dilatacinė kardiomiopatija, atvira ovalioji anga foramen ovale.

Pagal klasikinę teoriją skiriamos trys svarbiausios trombų formavimosi patogenezės grandys — kraujagyslės endotelio pažeidimas, veninė stazė ir padidėjęs kraujo krešumas  Virchovo triada. Manoma, kad svarbiausias veiksnys yra endotelio pažeidimas, kurį gali sukelti trauma, įvairios kilmės uždegimas, aterosklerozė, sisteminė hipertenzija, radiacija, tabako rūkymo produktai ir kt.

Veninę stazę sukelia venų varikozė, širdies nepakankamumas, policitemija ir kt. Kraujo krešumą didina įgimta trombofilija, trauma, neoplazija, geriamieji kontraceptikai ir kt. Susidarius trombui venoje, galimos kelios baigtys ir ar komplikacijos — savaiminis ištirpimas dažniausiai ; visiškas kraujagyslės užkimšimas; trombo organizacija bei rekanalizacija; vienkartinė trombinė embolija į plaučių arteriją ar jos šakas; recidyvinė plaučių arterijų trombinė embolija hipertenzijos recidyvas lėtinė plautinė hipertenzija bei lėtinė plautinė širdis retai.

Patofiziologinius pokyčius ir klinikinius simptomus lemia užsikimšusios kraujagyslės dydis, embolų kiekis, širdies kraujagyslių ir kvėpavimo sistemų būklė. Pagal tai, kuri hipertenzijos gydymas liaudies metodu kraujotakos dalis sutrinka vertinama pagal plaučių arterijų kompiuterinės tomografijos angiografijos duomenisplaučių arterijos trombinė embolija anksčiau buvo skirstoma į masyvią trombas plautiniame kamiene ar jo pagrindinėse šakosemoterų ir hipertenzija sutrinka daugiau kaip 60 hipertenzijos recidyvas.

Dabar manoma, kad toks skirstymas nėra racionalus. Dauguma autorių siūlo kiekvieną atvejį skirstyti ne pagal anatominį embolijos išplitimą, o pagal ankstyvos mirties riziką — į didelės mirties rizikos ir nedidelės mirties rizikos dėl PATE atvejį.

Įvykus plaučių arterijos trombinei embolijai, iš karto prasideda savaiminė trombolizė.

  • Kas sukelia širdies skausmą esant hipertenzijai
  • Padidėjęs PSA. Ar tai recidyvas?

Savai- me gali ištirpti net dideli trombai. Pažeistos plaučių dalies kraujotaka atsigauna per keletą valandų arba per kelias dienas.

Plaučių arterijos trombinė embolija

Kai spaudimas plaučių arterijose labai padidėja tai įvyksta labai retailigonį gali ištikti ūminė plautinė širdis. Plonasienis dešinysis skilvelis, veikiantis kaip mažo spaudimo pompa jis negali sukelti didesnio kaip 40 mmHg vidurinio spaudimo plaučių arterijojenegali greitai adaptuotis staiga padidėjus pasipriešinimui.

Jis pradeda plėstis. Išsiplėtęs dešinysis skilvelis gali užspausti dešiniąją vainikinę arteriją. Tai sukelia miokardo išemiją ir nekrozę. Plečiantis dešiniajam skilveliui, tarpskilvelinė pertvara virsta į kairįjį skilvelį ir sutrikdo jo diastolinę funkciją.

hipertenzijos recidyvas

Tai gali sumažinti iš širdies išstumiamo kraujo kiekį ir sukelti kardiogeninį šoką. Tai yra dažniausia mirties priežastis. Ligonis, kurį ištinka masyvi plaučių embolija, gali mirti per keletą minučių arba valandų, rečiau dienų, net nespėjus prasidėti plaučių infarktui.

Galvos smegenų navikai piktybiniai: C Kaukolės ertmės navikai auga iš smegenų, dangalų, galvinių nervų ir kitų darinių, esančių kaukolėje. Jie sudaro papildomą tūrį kaukolės ertmėje, didina vidinį kaukolės slėgį, veikia aplinkines smegenų struktūras. Veikdami kraujotaką bei likvoro cirkuliaciją, papildomai sutrikdo smegenų funkciją.

Alveolinė hemoragija ir surfaktanto gamybos sutrikimas lemia įvairios apimties plaučių atelektazės išsivystymą. Embolija gali kartotis ir sukelti plautinę hipertenziją, lėtinę plautinę širdį. Didžiausia pakartotinės PATE rizika yra pirmuosius 6—12 mėnesius. Klinikiniai simptomai. Plaučių arterijos trombinės embolijos klinikiniai simptomai priklauso nuo embolų dydžio, kiekio, bendros ligonio būklės, gretutinių ligų.

Manoma, kad kliniškai PATE dažniausiai pasireiškia, kai trombų embolai užkemša ne mažiau kaip trečdalį kitų autorių duomenimis — pusę visų plaučių kraujagyslių.

Klinikiniai plaučių arterijos trombinės embolijos simptomai dažnai yra nespecifiniai. Dažniausi klinikiniai PATE simptomai yra ūminis trumpalaikis dusulys atsiradęs staiga, lyg be jokios priežastiestachipnėja ir tachikardija.

  1. Hipertenzija ir artrozė
  2. Plaučių arterijos trombinė embolija - Sveikas Žmogus
  3. TLKAM SISTEMINIS LIGŲ SĄRAŠAS - KRAUJOTAKOS SISTEMOS LIGOS

Rečiau taip pat būna plaučių infarkto simptomų krūtinės skausmas, kosulys, kraujo iškosėjimassubfebrilus karščiavimas, širdies ritmo sutrikimas, švokštimas dėl refleksinio bronchų spazmo. Ligonio būklė pirmąsias dvi ligos paras yra santykinai nestabili, būklė gali pablogėti, ypač kai yra ūminė plautinė širdis ar dešiniojo skilvelio disfunkcija. Gerokai rečiau būna ūminės plautinės širdies simptomai — stiprus dusulys, tachipnėja. Ligonis gali jausti skausmą ar stiprų hipertenzijos recidyvas už krūtinkaulio, kuriuos sukelia plaučių arterijos ištempimas, dešiniojo skilvelio išsiplėtimas ir perikardo dirginimas, pablogėjusi vainikinių arterijų kraujotaka.

hipertenzijos recidyvas

Masyvios sunkios eigos plaučių arterijos trombinės embolijos simptomai — arterinė hipotenzija, sutrikusi sąmonė, sinkopė, koma, cianozė. Tyrimo metodai. Krūtinės ląstos rentgeninis tyrimas. Rentgeninio plaučių tyrimo metu gali būti matoma išsiplėtę plautinis kamienas, plaučių šaknys ir dešiniosios širdies ertmės, plaučių kraujagyslių amputacija, suretėjęs pažeisto plaučio piešinys.