Balsavimas

Hipertenzijos laikraščiai, Kaip išvengti grėsmingų arterinės hipertenzijos pasekmių? | Valstietis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo Kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų žinoti savo asmeninio kraujospūdžio ir normalaus kraujo spaudimo rodmenis.

hipertenzijos gydymas liaudies gynimo priemonėmis per 3 dienas

Pateikta statistika baugina — per dešimtmetį — hipertenzijos ligonių skaičius Lietuvoje išaugo dvigubai — nuo daugiau kaip tūkst. Daroma negailestinga išvada — hipertenzija auga, o gyventojų skaičius Lietuvoje mažėja. Hipertenzijos laikraščiai instituto duomenimis, sergamumo hipertenzinėmis ligomis rodiklis Lietuvoje m.

vaistai nuo hipertenzijos 2021 m

Didžiausias sergamumas hipertenzinėmis ligomis yra Širvintų ir Kaišiadorių rajonuose, o mažiausiai sergančių — Neringos savivaldybėje, Biržų, Kelmės ir Raseinių rajonuose.

Daugiausia ligonių — Marijampolės apskrityje, mažiausiai — Šiaulių apskrityje.

Kaip išvengti grėsmingų arterinės hipertenzijos pasekmių?

Nebyli žudikė Mokslininkų teigimu, hipertenzija yra įvairių genetinių ir aplinkos veiksnių sąveikos išraiška žmogaus organizme, tačiau ligos priežastys nėra iki hipertenzijos laikraščiai aiškios. Pasaulio sveikatos organizacijos PSO duomenimis, pasaulyje vienas iš trijų gyventojų turi padidėjusį kraujospūdį.

alkoholio širdies sveikatos naujienos

Šią problemą turi vienas iš dešimties dvidešimtmečių-trisdešimtmečių ir net 5 iš dešimties penkiasdešimtmečių. Kadangi širdies ir kraujagyslių ligos yra pirmas žmonių žudikas pasaulyje nuo jų miršta apie 30 proc.

Robertas Petkevičius cinnimonas širdies sveikatai Seime surengtoje spaudos konferencijoje. Trūksta teisės aktų Pasak sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio, Lietuvoje konstatuojama daug mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų, bet neatliekama tyrimų, kurie galėtų pasakyti, kad būtent nuo tos ligos ligonis mirė.

Pasak V. Andriukaičio, yra dar viena bėda — mes apskritai nekreipiame dėmesio į tai, kad hipertenzija turi labai daug priežasčių, netgi genetinio polinkio.

Kaip išgydyti hipertenziją amžinai?

Kita vertus, aišku, kad tai yra rizikos veiksnys, kuris jį lydi 10, 20 ar 30 metų, ir tą rizikos veiksnį jis privalėtų išmokti valdyti, suprasti, stebėti ir išmokti minimizuoti, sumažinti.

Specialistai pastebi, kad Lietuvoje dar trūksta sveikatos profilaktikos teisės aktų, taip pat ir druskos natrio chlorido suvartojimo kontrolės, valstybiniu lygmeniu mažinant druskos kiekį maisto produktuose.

vaistai nuo hipertenzijos greitosios pagalbos automobilyje