Donatas Inčiūra

Hipertenzija ranka, Nuorodos kopijavimas

Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė tikimybė susirgti.

  1. Vilniaus skulptūros matavosi kraujospūdį – kviečia gyventojus sekti jų pavyzdžiu - LRT
  2. Šis dydis yra dinamiškas, jis ritmiškai auga ir krenta su kiekvienu širdies susitraukimu.
  3. Aigustė Tavoraitė Daugiau nei pusę šalies gyventojų vargina padidėjęs kraujo spaudimas, tačiau dalis jų apie tai gali net neįtarti.
  4. Arterinė hipertenzija
  5. Vilniaus skulptūros matavosi kraujospūdį — kviečia gyventojus sekti jų pavyzdžiu 71 LRT.
  6. Nuo spalio 1 dienos turėtų įsigalioti nauja pacientų, sergančių padidėjusiu kraujospūdžiu, tvarka.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra neįgalumo ir blogesnės gyvenimo kokybės priežastis. Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė gyventojų mirtingumo priežastis. Nežino ar nenori žinoti?

tabakas ir hipertenzija kiaušintakių hipertenzijos gydymas

Pasak visuomenės sveikatos specialistės Alinos Didžiokienės, ypač pavojinga, kad daugelis žmonių nežino, jog jų kraujospūdis padidėjęs, o jeigu ir žino, nekeičia savo gyvensenos, kol gerai jaučiasi. Jei kraujospūdis per didelis, pakenkiamos kraujagyslių sienelės, storėja širdies raumuo, atsiranda pokyčių įvairiuose organuose.

Vilniaus skulptūros matavosi kraujospūdį – kviečia gyventojus sekti jų pavyzdžiu

Padidėja kraujagyslių plyšimo ir kraujo išsiliejimo pavojus. Nustatyta, kad negydoma arterinė hipertenzija gali sukelti širdies raumens infarktą, galvos smegenų insultą, inkstų nepakankamumą, širdies nepakankamumą, regos sutrikimą. Koks kraujospūdis normalus?

Naujienos Arterinė hipertenzija ir nėštumas Per mažas kraujospūdis pavojaus nekelia, jis tik slopina, moteris jaučiasi pavargusi, išsekusi. Tačiau jeigu nėštumo pradžioje kraujospūdis nesumažėja ir lieka normalus, gali būti didesnė tolimesnio arterinio kraujospūdžio padidėjimo rizika nėštumo metu.

Kraujo tėkmės jėga kiekvieno širdies susitraukimo pradžioje didėja, o hipertenzija ranka mažėja, todėl kraujo viskas apie hipertenziją 2 laipsniai išreiškiamas dviem skaičiais. Pirmasis, didesnysis skaičius, atspindi širdies susitraukimo sukurtą spaudimą ir yra vadinamas sistoliniu, hipertenzija ranka antrasis, mažesnysis skaičius, hipertenzija ranka diastoliniu.

Kraujospūdis matuojamas gyvsidabrio stulpelio milimetrais mm Hg. Serga trečdalis žmonių Ilgalaikis kraujospūdžio padidėjimas, atsiradęs dėl nenustatytos konkrečios priežasties iki 90 proc.

Skaičiuojama, kad ja serga kas trečias suaugęs žmogus ir apie 2 procentus vaikų bei paauglių. Sulaukus 35 metų amžiaus kiekvienas žmogus bent 1 kartą per metus turėtų pasimatuoti arterinį kraujo spaudim ą. Susiję straipsniai Svarbu mažinti ne cholesterolį, o jo perteklių   24 Pasak Lietuvos hipertenzijos draugijos pirmininko prof. Mariaus Miglin o, pradinėse ligos stadijose dauguma net nežino sergantys, nes nejaučia jokių simptomų.

Kraujospūdis gali didėti dėl simpatinės nervų sistemos, įvairių hormoninių medžiagų įtakos, arterijų vidinio dangalo funkcijos sutrikimo, druskos bei skysčių susikaupimo organizme ir kt.

Pirmine arterine hipertenzija serga trečdalis suaugusių žmonių.

hipertenzijos klasės valanda hipertenzija yra lėtinė liga

Ligos paplitimo dažnis tiesiogiai priklauso nuo amžiaus. Pirmuosius 15—20 metų klinikinių ligos požymių gali ir nebūti, vėliau atsiranda kairiojo širdies skilvelio pokyčiai, inkstų ir regėjimo pokyčiai, kraujagyslių pažeidimai, dar vėliau — krūtinės angina, miokardo infarktas, aortos aneurizma ar net atsisluoksniavimas, smegenų ir kitų kraujagyslių ligos, inkstų ir širdies nepakankamumas.

Arterinė hipertenzija

Ypač rizikinga naktinė hipertenzija Pirminės arterinės hipertenzijos atsiradimo rizikos veiksniai: rūkymas, netinkama mityba, mažas fizinis aktyvumas, nutukimas, cukrinis diabetas, padidėjęs kraujo riebalų kiekis, psichoemocinė įtampa. Pomėgis valgyti sūrų maistą, kuris sulaiko organizme skysčius, taip pat svarbus kraujospūdžio didėjimui.

Žinoma, jog ypač rizikingas yra naktinis kraujospūdžio padidėjimas. Naktinė hipertenzija ypač pakenkia vidaus organams: širdžiai, inkstams, kraujagyslėms, akims.

Persirgtos inkstų ar kitos ligos kraujospūdžio padidėjimą sukelia rečiau — tai sudaro apie 10 proc. Kaip matuoti? Kraujospūdis nėra pastovus dydis.

Negydoma hipertenzija kviečia infarktą

Vienas ar du jo pakilimai — tai dar ne liga. Taip gali atsitikti susijaudinus, geriant daug kavos, dirbant, sportuojant. Kraujospūdis laipsniškai didėja ir su amžiumi.

hipertenzija ir sportinė mityba hipertenzija podagrai gydyti

Kraujospūdį tiksliau įvertinti galima jį reguliariai matuojant namuose. Matuoti reikia negėrus kavos, pailsėjus 10—15 min.

Tiems, kuriems rekomenduojama reguliariai sekti savo arterinį kraujo spaudimą, matuoti reikia porą kartų per dieną, visuomet toje pačioje rankoje: ryte, tik atsibudus, ir vakare, po darbo dienos.

Jei kraujospūdžio padidėjimas išlieka, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją ir aptarti kraujospūdžio mažinimo būdus.

hipertenzija kraujospūdis vitaminų papildas širdies sveikatai

Esant mažai rizikai, arterinį kraujospūdį galima mažinti gyvensenos korekcijos priemonėmis: metant rūkyti, reguliariai mankštinantis, mažinant kūno svorį, mažinant druskos ir gyvūninių riebalų bei baltymų kiekį maiste, valgant daug žalių vaisių ir daržovių, mėsos patiekalus keičiant žuvimi; atsisakant alkoholio, išmokstant atsipalaiduoti ir laiku pailsėti. Parengta pagal Kauno visuomenės sveikatos biuro informaciją 05 29

liaudies gynimo priemonės hipertenzijai gydyti yra širdies liga ir kaip ji veikia sveikatą