Patogenezė

Hipertenzija lentelėje. Etiologija

Hipertenzija serga ir vaikai — ką daryti?

Kraujo spaudimas: viskas, ką svarbu žinoti

Deja, gydytojai pastebi, kad ši liga jaunėja ir hipertenzija dažnai suserga vaikai ar paaugliai. Kokios priežastys tai lemia ir kokia turėtų būti ligos prevencija? Kodėl serga vaikai?

 • Hipertenzija menopauzėje
 • Hipertenzija su sumažėjusiu slėgiu
 • Arterinė hipertenzija
 • Arterinė hipertenzija AH — tai liga, kuriai būdingas ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas, ilgainiui pažeidžiantis organus taikinius: kraujagysles, širdį, smegenis, inkstus, akis.
 • Micardis sergant hipertenzija
 • Padidėjęs kraujo spaudimas – ką kiekvienam svarbu žinoti? - telelotobutas.lt
 • Vaistai, mažinantys hipertenziją

Priežasčių, kodėl aukštas kraujo spaudimas pasireiškia ir vaikams, gali būti įvairių. Pagrindinės būtų šios: Inkstų ligos, endokrininės sistemos patologijos.

 1. Nepakankamas fizinis aktyvumas; 7.
 2. Hipertenzija serga ir vaikai – ką daryti? - TAMO
 3. Pirminė arterinė hipertenzija | OrionPharma

Hipertenzija dažniau užklumpa diabetu sergančius vaikus. Daug įtakos turi genai ir vaisiaus vystymosi laikotarpis.

hipertenzija lentelėje hipertenzija ir jos gydymo vaizdo įrašas

Į rizikos grupę susirgti hipertenzija patenka neišnešioti naujagimiai, mažas naujagimio svoris arba nenormalaus vystymosi gimdoje požymiai. Tyrimai rodo, kad didesnę tikimybę susirgti hipertenzija turi nutukę vaikai.

hipertenzija lentelėje aukstas spaudimas simptomai

Kadangi žmonių su antsvoriu ar nutukimu Lietuvoje atsiranda vis daugiau, tikėtina, kad tai yra viena priežasčių, kodėl auga hipertenzija sergančių vaikų skaičius. Viena priežasčių, galinčių paskatinti padidėjusį kraujospūdį, yra ir per mažas fizinis aktyvumas.

hipertenzija lentelėje meno gyvenimo hipertenzija

Įrodyta, kad vaikui kenkia nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio. Tai dirgina jo nervų sistemą, kuri hipertenzija kaip gydyti vyrą būti atsakinga už padidėjusį kraujo spaudimą.

Hipertenzija

Kokią tai įtaką hipertenzija turi vaiko sveikatai? Turbūt daugeliui žinoma, kad hipertenzija yra tiesiausias kelias širdies ir kraujagyslių ligų link.

Laiku neatpažinus ir nepradėjus gydyti aukšto kraujo spaudimo, jis vaikui suaugus gali hipertenzija lentelėje rimtas sveikatos problemas. Vaikams, kurių kraujospūdis aukštas, sunkiau sekasi mokytis, spręsti užduotis, juos vargina atminties sutrikimai, sudėtingiau planuoti.

Juos taip pat dažnai kamuoja galvos skausmai, nuovargis, padidėja depresijos rizika.

Arterinės hipertenzijos kontrolė

Hipertenzija lentelėje ligos prevencija? Turbūt vienintelis ir pagrindinis būdas laiku suvaldyti ligą, yra periodiškas kraujospūdžio matavimas.

hipertenzija lentelėje hipertenzijos ir hipotenzijos masažo ypatumai

Jei vaikas nepriklauso rizikos grupei, gydytojai rekomenduoja kraujo spaudimą pamatuoti bent kartą iki 3 metų, o nuo 3 metų tai daryti kartą per metus. Jei vaikas priklauso rizikos grupėms: gimė neišnešiotas, serga diabetu, turi padidėjusį cholesterolį, yra nutukęs, šeimoje turi artimųjų, sergančių diabetu, ir pan.

Padidėjęs kraujo spaudimas – ką kiekvienam svarbu žinoti?

Tik turėkite omenyje, kad vaikų kraujo spaudimas yra vertinamas kitaip nei suaugusiųjų. Visų pirma, reikalinga speciali, mažesnė manžetė, kuri būtų pritaikyta vaiko rankai.

 • Įperkamų vaistų nuo hipertenzijos vaistinėse
 • Hipertenzijos sindromai
 • Hipertenzija | Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
 • Pasaulinė hipertenzijos lyga angl.
 • Kur geriau ilsėtis sergant hipertenzija
 • Pradžia - Arterinės hipertenzijos kontrolė
 • Raudonas vynas ir vynuogių sultys širdies sveikatai

Antra, vaikų kraujospūdis matuojamas vertinant amžių, ūgį ir lytį. Internete galite rasti ne vieną lentelę, kurioje nurodomos skirtingo amžiaus ir lyties vaikų kraujo spaudimo normos. Taip pat nepamirškite sąmoningo vaiko auklėjimo.

Pirminė arterinė hipertenzija

Nuo mažų dienų jam diekite teisingus mitybos įpročius, stenkitės, kad jis būtų pakankamai fiziškai aktyvus, ribokite laiką, kurį jis praleidžia prie kompiuterio ir stenkitės pasyvų laisvalaikį derinti su aktyviu. Toks gyvenimo būdas gali ne tik padėti išvengti ar kontroliuoti hipertenziją, bet ir suformuoti teisingą gyvenimo būdą, kuris vaikui padės išlikti sveikesniam ir ateityje.

hipertenzija lentelėje hemoraginis insultas ir hipertenzija

Share on facebook.