Kraujagyslinė demencija (F 01) - Sveikas Žmogus

Demencijos hipertenzija

Kraujagyslinė demencija, jos profilaktika ir gydymas Klaipėdos universitetinė ligoninė Kraujagyslinė demencija yra geriausiai suprantama kaip heterogeninis sindromas, o ne kaip atskiras sutrikimas, kurio pagrindinė priežastis yra galvos smegenų kraujagyslių liga.

Dalintis: Apibrėžimas. Demencijos sindromų visuma, kurių priežastis yra smegenų pažeidimai, sukelti smegenų ir sisteminės kraujotakos sutrikimų. Įvadas ir istoriniai faktai. Kraujagyslinė demencija nėra viena liga, bet grupė demencijos sindromų, dažnai siejamų tik bendros prielaidos — pagrindinė kognityvinių funkcijų sutrikimo priežastis yra smegenų kraujotakos patologija, o ne neurodegeneraciniai, uždegiminiai, metaboliniai ar kiti pažeidimai.

Kraujagyslinė demencija demencijos hipertenzija antra pagal dažnį demencijos forma po Alzheimerio ligos ir, remiantis daugeliu duomenų, sudaro 10—20 proc. Kraujagyslinės demencijos gali išsivystyti po galvos smegenų kraujotakos sutrikimo, tačiau panašūs protinės veiklos sutrikimai gali pasireikšti ir be insulto, o tiesiog progresuojant smegenų kraujagysliniams pažeidimams.

Persirgus insultu pažinimo funkcijų sutrikimas išsivysto 40—50 proc. Todėl šeimos gydytojui svarbu atkreipti dėmesį ne tik į motorikos sutrikimus, koordinacijos sutrikimą, bet ir į insultą patyrusio paciento atmintį, protinius gebėjimus, orientaciją. Visa tai nesunku atlikti įvertinant paciento pažintines funkcijas testais Trumpasis protinės būklės tyrimas, Penkių žodžių testas, Laikrodžio piešimo užduotiso radus juose pakitimų, siųsti konsultuoti specialistui.

Medicininis gydymas

Rizikos veiksnių mažinimas Pacientai, kuriems nustatyti pažinimo funkcijų sutrikimai ir galvos smegenų kraujagyslių patologija, turėtų būti reguliariai prižiūrimi ir gydomi dėl kraujagyslinių rizikos veiksnių, ypač arterinės hipertenzijos. Tačiau šios priemonės labiau padeda išvengti demencijos progresavimo, o ne tikėtis eigos pagerėjimo [3, 4].

Pakartotinis insultas dar labiau blogina pažinimo funkcijas ir didina mirtingumo dažnį [5, 6]. Antihipertenziniai vaistai.

demencijos hipertenzija

Nors mažinti arterinį kraujo spaudimą yra rekomenduojama sergantiems arterine hipertenzija ligoniams išeminių komplikacijų profilaktikai, atsitiktinių imčių kontroliuojami tyrimai bei metaanalizės pateikia prieštaraujančius duomenis dėl antihipertenzinių vaistų poveikio demencijos eigai. Arterinio kraujo spaudimo ribos nėra specialiai ištirtos sergantiems kraujagysline demencija žmonėms.

Taip pat yra manoma, kad stipriai mažinant arterinį kraujo spaudimą gali sutrikti smegenų perfuzija ir taip savo ruožtu pablogėti ligos eiga [7, 8].

Komentuoti

Cukrinio diabeto valdymas. Nors nėra pakankamai klinikinių tyrimų ir įrodymų dėl cukrinio diabeto kontrolės ir kraujagyslinės demencijos eigos, valdyti šią ligą rekomenduojama, siekiant išvengti galimų hipertenzija 17 metų amžiaus sukeltų komplikacijų.

demencijos hipertenzija

Statinai yra reikšmingi vaistai galvos smegenų ligų profilaktikai tiek cholesterolio koncentracijai mažinti, tiek stabdyti aterosklerozės progresavimui. Tačiau jų poveikis demencijos eigai yra nežinomas.

 • Kraujagyslinė demencija;Kognityvinės funkcijos;Demencijos sindromas;Dementia, vascular;Cognition disorders;etiology Abstract: Kraujagyslinė demencija KD — tai sindromas, pasireiškiantis bent dviejų kognityvinių funkcijų pablogėjimu, sutrikdantis kasdienę žmogaus veiklą bei nulemtas smegenų kraujotakos sutrikimų.
 • Antihiperteniznių vaistų vieta gydant kraujagyslinė demenciją | telelotobutas.lt
 • Gydymas antiagregantais, esant didelei rizikai Tinkama mityba, sergant CD, esant nutukimui, hiperlipidemijai Neuroprotektoriai.
 • Demencija — tai dėl įvairių ligų prasidedantis intelekto kritimas, kai kartu pažeidžiamos ir kitos psichinės funkcijos, drauge stebimi suvokimo, elgesio pakitimai ir kiti fiziniai simptomai.
 • Vaistams nuo širdies hipertenzijos

Nors įrodytas šių vaistų veiksmingumas pakartotinio insulto prevencijai, nėra atsitiktinių imčių tyrimų, kurie įrodytų, kad acetilsalicilo rūgštis ar kitas demencijos hipertenzija preparatas būtų veiksmingas kraujagyslinės demencijos profilaktikai ar gydymui [10]. Sveika gyvensena.

 1. Забудьте о ней! - Он отключил телефон и запихнул за ремень.
 2. Hipertenzijos slėgio šuoliai sukelia
 3. Chpn - hipertenzijos gydymas
 4. Chumak gydymas esant hipertenzijai
 5. Sportas ir hipertenzija
 6. Они не реагировали.

Yra pakankamai įrodymų, kad keičiamieji gyvensenos veiksniai rūkymas, alkoholio vartojimas, fizinis aktyvumas, mityba yra tiesiogiai susiję su pažinimo funkcijomis gyvenimo eigoje, tačiau kartais pamirštama, kad šiuos veiksnius reikia stengtis demencijos hipertenzija visų amžiaus grupių žmonėms [11]. Demencijos gydymas Acetilcholinesterazės inhibitoriai Yra įrodyta, kad cholinerginis aktyvumas yra sutrikęs ir sergant Alzheimerio liga, ir kraujagysline demencija.

Keliuose tyrimuose 24 savaites lygintas donepezilio 5 mg ir 10 mg poveikis pacientams, sergantiems kraujagysline demencija.

Projekto partneriai:

Nustatyta, kad didesnės dozės grupėje pažinimo funkcijos, klinikinė bei funkcinė būklė pagerėjo labiau [12]. Tačiau reikia išsamesnių tyrimų donepezilio poveikiui gydant kraujagyslinę demenciją įrodyti. Keliuose rivastigmino tyrimuose buvo gauti mišrūs rezultatai [14].

demencijos hipertenzija

Viename tyrime buvo įrodytas rivastigmino efektyvumas, tačiau pasireiškė nemažai ir šalutinių reiškinių, dėl to pacientai nutraukdavo gydymą. Kituose tyrimuose rivastigmino efektyvumas nebuvo pranašesnis prieš placebo grupes. Nėra demencijos hipertenzija, kurie įrodytų vieno preparato pranašumą už kitą arba kad vieno preparato keitimas kitu yra veiksmingas.

Nors acetilcholinesterazės inhibitoriai nėra patvirtinti sergantiems kraujagysline demencija pacientams, jie yra dažnai skiriami ir sergantiesiems Alzheimerio liga, ir kraujagysline demencija galimai dėl šių ligų panašios patogenezės.