Aromaterapija: kaip, ir ar tikrai ji veikia?

Aromaterapinė hipertenzija

Arterinė hipertenzija — lyg tiksinti bomba Arterinė hipertenzija — lyg tiksinti bomba Viena iš dažniausių širdies ir kraujagyslių ligų yra arterinė hipertenzija.

Todėl turime žinoti, kaip šią ligą atpažinti jai dar tik prasidėjus. Pasak gydytojų, didelę reikšmę arterinės hipertenzijos atsiradimui turi genetinis paveldėjimas, žalingi aplinkos veiksniai, stresas ir antsvoris. Pagrindinės ligos stadijos1-ojoje stadijoje arterinis spaudimas kartais padidėja ir vėl normalizuojasi, todėl gydytis siūloma koreguojant gyvenimo būdą, mitybos įpročius.

hipertenzijos slėgio šuoliai sukelia

Rekomenduojama vartoti mažiau skysčių, druskos, daugiau ilsėtis, fiziškai judėti, atsisakyti alkoholio ir rūkymo. Skiriami vaistai, o jei jie nepadeda, gydymas tęsiamas ligoninėje.

  1. Širdies nepakankamumas ir arterinė hipertenzija Teksto dydis: liep.
  2. Naudojimas gydymo tikslais žinomas nuo senovės Nors augalinių aliejų vartojimo gydant menas ir mokslas pirmą kartą buvo paminėtas 20 šimtmetyje, aromaterapijos šaknys glūdi pačiose seniausiose kada nors egzistavusiose gydymo praktikose.
  3. Gydymas kvapais: kokias ligas jie padeda įveikti?
  4. GYVENIMO BŪDAS - Sveikas Žmogus

Sergant arterine hipertenzija labiausiai nukenčia širdis — padidėjus kraujo spaudimui, padidėja ir širdžiai tenkamas krūvis, todėl susilpnėja širdies susitraukimai, prireikia daugiau deguonies, gresia stenokardija stiprus krūtinės skausmasypač pasireiškianti aromaterapinė hipertenzija metu. Dėl arterinės hipertenzijos gali prasidėti ir smegenų kraujotakos sutrikimai, kamuoti galvos skausmai, atminties susilpnėjimas, regos sutrikimai, inkstų nepakankamumas.

ką gerti sergant hipertenzija

Kaip normalizuoti kraujo spaudimą? Atkreipkite dėmesį į savo gyvenimo būdą ir svorį  - antsvoris įtakoja padidėjusį kraujo spaudimą. Labiausiai kenkia druska ir riebalai.

Didžiausias kraujospūdis lietuviams fiksuojamas šeštadieniais Kraujo spaudimo matavimas Alfa Pramogos Alfa. Tačiau, sveikatos specialistai ragina arterinį kraujo spaudimą matuotis dažniau nei karta per pusmetį.

Laikantis specialios dietos, sumažėja kraujospūdis, pagerėja savijauta. Svarbu gauti ir pakankamą kiekį magnio — jis teigiamai stiprina širdies veiklą, ramina nervų sistemą, mažina kraujo spaudimą.

Susijusios ligos

Kodėl arterine hipertenzija dažniau serga moterys? Moterys iš prigimties yra jautresnės, be to, jų organizmą reguliuoja hormonai, todėl joms sunkiau suvaldyti savo emocijas nei vyrams, o stresas įtakoja padidėjusio kraujospūdžio, širdies ligų riziką. Ypač moterys kelia pavojų savo sveikatai, jei aromaterapinė hipertenzija dirba, neranda laiko pailsėti, riebiai valgo ir fiziškai nejuda.

Todėl atkreipkite dėmesį į savo sveikatą, kol dar nevėlu, raskite laiko sau, apsilankykite pas gydytoją, neleiskite sau stresuoti. Norint išvengti rimtų sveikatos sutrikimų, matuokite kraujospūdį ryte ir vakare.

hipertenzija sukelia simptomus

Užsirašykite spaudimo svyravimus, stebėdami save suprasite, kodėl kraujo spaudimas pakilo — dėl netinkamos mitybos, streso, per didelio fizinio aktyvumo.